Jordan has logged 34 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pretty Village, Pretty Flame

Pretty Village, Pretty Flame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dinosaur 13

Dinosaur 13

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Decasia

Decasia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Accidents

Little Accidents

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Web Junkie

Web Junkie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hits

Hits

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Origins

I Origins

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
To Be Takei

To Be Takei

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Prince

The Green Prince

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Keep the Lights On

Keep the Lights On

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
White Shadow

White Shadow

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Great Flood

The Great Flood

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nut Job

The Nut Job

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amer

Amer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Museum Hours

Museum Hours

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry