• Turning Red

  • Encanto

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Belle

  • Luca

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Wanted

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Daniel Sloss: Live Shows

  • The Sisters Brothers

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2