Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★★

  • Dune: Part Two

    ★★★★

  • Agent of Happiness

    ★★★½

  • Dìdi (弟弟)

    ★★★½

  • Anyone But You

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • The Color Purple

    ★★★

  • Napoleon

    ★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★

  • Island in Between

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★½

  • The Creator

    ★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • Memory

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Io Capitano

    ★★★½

  • Origin

    ★★★½

  • Green Border

    ★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • NYAD

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Ferrari

    ★★★★

  • Rustin

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • The Bikeriders

    ★★★½

  • El Conde

    ★★

  • Jailer

    ★★½

  • Gran Turismo

    ★★★½

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★

  • Circus Maximus

    ★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Nimona

    ★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Merman

    ★★★★

  • Extraction 2

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Old Oak

    ★★★½

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • Cobweb

    ★★★½

  • The Taste of Things

    ★★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • Four Daughters

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★