Jason has logged 882 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frida

Frida

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Jack and Rose

The Ballad of Jack and Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pushing Hands

Pushing Hands

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Keep

The Keep

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry