Sort by

Jason has logged 103 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mud

Mud

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★½
Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Curious George

Curious George

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Edit this entry