Sort by

Jason has logged 35 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
California Split

California Split

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
20
The Past

The Past

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Divide

The Divide

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Civil

La Civil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lingui: The Sacred Bonds

Lingui: The Sacred Bonds

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The War Is Over

The War Is Over

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry