• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • 11M

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • The House

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Veneciafrenia

    ★★½

  • El doble

    ★★½

  • La broma

    ★★★

  • El asfalto

    ★★

  • Freddy

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Schumacher

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The House of Snails

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Boss Level

  • Bliss

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Historias lamentables

    ★★★★

  • The Liberator

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Traidores

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Riot Police

    ★★★½

  • The Mole

    ★★★

  • Soul

    ★★★