Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shook

Shook

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White House Farm

White House Farm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunted

Hunted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
06
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry