Jim has logged 38 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Helldriver

Helldriver

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gingerclown

Gingerclown

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★
Edit this entry  
27
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★½
Edit this entry  
27
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★
Edit this entry  
27
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Contracted

Contracted

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
Edit this entry  
22
The Hospital

The Hospital

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Creep Van

Creep Van

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Road Train

Road Train

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Go Goa Gone

Go Goa Gone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ripper: Letter from Hell

Ripper: Letter from Hell

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cyrus: Mind of a Serial Killer

Cyrus: Mind of a Serial Killer

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
The Legend of Beaver Dam

The Legend of Beaver Dam

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killers

Killers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scarce

Scarce

2008
×
★½
Edit this entry  
03
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Torment

Torment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Scribbler

The Scribbler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Video Nasties: Draconian Days

Video Nasties: Draconian Days

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Proxy

Proxy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry