• Angel of Mine

    ★★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★½

  • The Fort

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Left Behind

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Miranda Sings Live... Your Welcome

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • The Virtues

    ★★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Lie Low

    ★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Hesperia

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Triple Threat

  • Last Breath

    ★★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • Wounds

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Close

    ★★

  • IO

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The ABC Murders

    ★★★

  • The Innocent Man

    ★★★★

  • Out of Many, One

    ★★★

  • Russell Brand: Re:Birth

    ★★★★

  • Eerie

    ★★★

  • The Whistler

    ★★★

  • Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Your Son

    ★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★½

  • Derren Brown: Sacrifice

    ★★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • Been So Long

    ★★★★

  • Happy New Year, Colin Burstead

    ★★★