• The Perfection

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • Halloween

  • Papi Chulo

    ★★★½

  • The Most Assassinated Woman in the World

    ★★

  • Final Score

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • FrightFest: Beneath the Dark Heart of Cinema

    ★★★★

  • Mile 22

    ★★★½

  • A Land Imagined

    ★★★½

  • Solo

    ★★★

  • Like Father

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • The Nightshifter

    ★★★½

  • Extinction

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★★

  • Swimming with Men

    ★★★

  • Ee Nagaraniki Emaindi

    ★★★½

  • The Domestics

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★★½

  • Ideal Home

    ★★★

  • Office Uprising

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • The Unthinkable

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Tag

    ★★½

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • Darkness Comes

    ★★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Anon

    ★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Helsinki Mansplaining Massacre

    ★★★★

  • Traffik

    ★★★

  • Perdida

    ★½

  • Rampage

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

    ★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★½

  • Just a Breath Away

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Party Hard, Die Young

    ★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★½

  • The Ranger

    ★½

  • Upgrade

    ★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • The Warning

    ★★★★

  • Mute

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Awe!

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★