Sort by
  • Spectre

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Tomorrowland

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Chappie

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Into the Woods

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Selma

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Fury

    ★★★½

  • Automata

    ★★★½

  • Left Behind

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Giver

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★

  • Earth to Echo

    ★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • In Your Eyes

    ★★★

  • Transcendence

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★

  • Space Station 76

    ★★

  • Veronica Mars

    ★★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • RoboCop

    ★★★

  • The One I Love

    ★★★★½

  • The Signal

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★½

  • Young Ones

    ★½

  • I Origins

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • Wild

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • An Adventure in Space and Time

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★