Sort by

Richard has logged 23 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry