• Happiest Season

    ★★★★

  • History of the Occult

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Teddy

    ★★½

  • Red Screening

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Isabella

    ★★½

  • One in a Thousand

    ★★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Booksmart

  • Elisa & Marcela

  • Paddleton

    ★★★★★

  • The Photographer of Mauthausen

  • They Shall Not Grow Old

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Hunting Season

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Thelma

  • Logan Lucky

  • Mary Shelley

    ★½

  • Tulip Fever

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★½

  • The Lost Brother

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Blue Jay

    ★★★½

  • The Distinguished Citizen

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Personal Shopper

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • Lovesong

  • Sing Street

    ★★★★★