Sort by

jihane has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
26
The Night Of

The Night Of

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Maid

Maid

2021
×
Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
13
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Chair

The Chair

2021
×
Edit this entry  
06
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
Edit this entry  
05
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Edit this entry  
04
Songs for Drella

Songs for Drella

1990
×
Edit this entry  
03
The Last Letter from Your Lover

The Last Letter from Your Lover

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry