jill has logged 16 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Underdog

Underdog

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★½
Edit this entry  
03
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry