• The Cat Returns

    ★★★★★

  • My Beautiful Girl, Mari

    ★★★★★

  • The Beach

    ★★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Muppet Treasure Island

  • Shall We Dance?

    ★★★★★

  • Sense and Sensibility

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The 'Burbs

    ★★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★★

  • Amadeus

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Picnic at Hanging Rock

  • Deep Red

  • The Sugarland Express

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • Frenzy

  • Kwaidan

  • Seduced and Abandoned

    ★★★★★

  • Divorce Italian Style

  • The Holly and the Ivy

  • Rope

    ★★★★★