James has logged 28 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Thousand Kisses Deep

A Thousand Kisses Deep

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Tideland

Tideland

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Granny

Granny

1999
×
½
Read prior review Edit this entry  
01
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry