Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Vengeance

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Inventing Anna

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½