Sort by

larry barry has logged 730 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doppelganger

Doppelganger

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leather Jackets

Leather Jackets

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry