Sort by

Corwyn 🇵🇸 has logged 44 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Chol Soo Lee

Free Chol Soo Lee

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ponniyin Selvan: Part I

Ponniyin Selvan: Part I

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Athena

Athena

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Piggy

Piggy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry