Jitender has logged 274 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gangs of Wasseypur - Part 2

Gangs of Wasseypur - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gangs of Wasseypur - Part 1

Gangs of Wasseypur - Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Touch

A Touch

2008
×
Edit this entry  
12
Cat Sticks

Cat Sticks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Birth of Light

The Birth of Light

1997
×
Edit this entry  
08
Duration-Landscape: Rocks

Duration-Landscape: Rocks

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Note to Pati

Note to Pati

1969
×
Read the review Edit this entry  
08
I Only Wish That I Could Weep

I Only Wish That I Could Weep

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portal: No Escape

Portal: No Escape

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Valentine

Valentine

2014
×
Edit this entry  
28
Loop

Loop

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Tribute to cinema

Tribute to cinema

×
Read the review Edit this entry  
27
Pile

Pile

2019
×
Read the review Edit this entry