• Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Saajan Bakery Since 1962

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★½

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★½

  • Horimiya

    ★★★½

  • Kemono Jihen

    ★★★

  • Bottom-tier Character Tomozaki

    ★★★

  • Otherside Picnic

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Reagans

    ★★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★★

  • Welcome Home

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Akudama Drive

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Talentless Nana

    ★★★½

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Third Day

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★★½

  • Maniyarayile Ashokan

    ★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Psycho-Pass 3: First Inspector

    ★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Bloodshot

  • Forensic

    ★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Trance

    ★★★★

  • Varane Avashyamund

    ★★★½

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★★

  • Mariyam Vannu Vilakkoothi

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Psycho

    ★★½

  • Shylock

    ½

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★½

  • Driving Licence

    ★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Thrissur Pooram

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★