• Burrow

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Don't Peek

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Guardians of Life

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • American Son

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • GUO4

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Float

    ★★★★½

  • Angela

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • My Name is Sara

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Who Killed Garrett Phillips?

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Imbued Life

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Persona

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Fear Filter

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½