• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Star Wars Biomes

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Wanting Mare

  • Gary Got Involved!

    ★★★★

  • Going Steady

    ★★★★½

  • Microplastic Madness

    ★★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Subject 19

    ★★★½

  • The Last Days of Capitalism

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Mashin Sentai Kiramager: Episode ZERO

    ★★★½

  • Making a Murder

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • In The Blood

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Pendulum

    ★★★★

  • Sex + Ice Cream

    ★★½

  • Bananas Girl

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Barista

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Dear Johnny Reb: An Argument for the Removal of Confederate Memorials

    ★★★★★

  • Rock On, Dude!

    ★★★★

  • The Wave

    ★★★½

  • Paris 9/19

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Garbage

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★

  • Broken Trail

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • We All Have Wings

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Masterpiece

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½