Sort by
  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Dangerous Lies

  • The New Mutants

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge