jas has logged 135 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zapped

Zapped

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry