jas has logged 44 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry