Sort by

john has logged 34 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry