Sort by

john has logged 95 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jockey

Jockey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hive

Hive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superior

Superior

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
El Planeta

El Planeta

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Knocking

Knocking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mother Schmuckers

Mother Schmuckers

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Luzzu

Luzzu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stay

Stay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Selena

Selena

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry