Sort by

john has logged 25 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Home

Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Earth

In the Earth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Precious

Precious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry