Sort by

jjennings85 has logged 86 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bliss

Bliss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Verotika

Verotika

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Rabid

Rabid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Southbound

Southbound

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry