• Maraschino Ruby

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Bubble

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • The House

    ★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • American Underdog

    ★★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Swan Song

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Child of Kamiari Month

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Loud House Movie

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Respect

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★½

  • Old

    ★★