Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Strange World

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Unwelcome

  • She Said

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Nocebo

    ★★½

  • Till

    ★★★

  • Amsterdam

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bubble

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★½

  • The Nan Movie

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½