Sort by

Jordan has logged 50 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nan Movie

The Nan Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The House

The House

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Warrior

Warrior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Duke

The Duke

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry