JJ🃏 has logged 22 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry