Jamie has logged 33 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Road

The Road

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Injustice

Injustice

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry