• The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • OPAL

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Dress Up Gang

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Be Water

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Mister America

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

  • Us

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Pretty Thing

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Dayworld

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

  • Support the Girls

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★