• Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • The Swimmer

    ★★★½

  • Nebraska

    ★★★★

  • Crooklyn

    ★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★½

  • The Devils

    ★★★★½

  • Ed Wood

    ★★★½

  • The General

    ★★★★

  • A Short Film About Love

    ★★★½

  • Mamma Roma

    ★★★½

  • The Dress Up Gang

    ★★★★

  • Laura

    ★★★½

  • The Straight Story

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★

  • Cure

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★