Sort by

Justin has logged 914 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Bang

Dead Bang

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Backwoods Marcy

Backwoods Marcy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Gun for Jennifer

A Gun for Jennifer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mob

The Mob

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django

Django

1966
×
★★★★
Edit this entry  
17
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Payback

Payback

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inspector Ike

Inspector Ike

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Video Murders

Video Murders

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry