• The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Stray

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • Minamata

    ★★★

  • Father

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Relic

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • He Dreams of Giants

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

  • Babyteeth

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½