Josh has logged 16 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry