RSS feed for José Luis

José Luis has logged 22 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Results

Results

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lola

Lola

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captive State

Captive State

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry