Sort by
  • Shotgun Wedding

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Superintelligence

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Missing Link

    ★★★½

  • Little

    ★★