Cable has logged 65 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessed

Possessed

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Women

The Women

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Strange Cargo

Strange Cargo

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Autumn Leaves

Autumn Leaves

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Queen Bee

Queen Bee

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harriet Craig

Harriet Craig

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Selena

Selena

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decoder

Decoder

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Women

Four Women

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Satantango

Satantango

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
You Again

You Again

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
India Song

India Song

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resurrection

Resurrection

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of Games

House of Games

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry