• Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Assassin 33 A.D.

    ★★½

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Koshien: Japan's Field of Dreams

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Knock Down the House

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

  • Serenity

    ★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • The Night Comes for Us

  • If Beale Street Could Talk

  • Fahrenheit 11/9

  • Free Solo

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★½

  • Extinction

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The First Purge

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Leave No Trace

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • American Animals

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Nathan for You: Finding Frances

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Vietnam War

  • Mom and Dad

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya