Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Edit this entry  
27
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
Edit this entry  
10
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Koshien: Japan's Field of Dreams

Koshien: Japan's Field of Dreams

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Edit this entry  
13
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Juice

Juice

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Emperor's Naked Army Marches On

The Emperor's Naked Army Marches On

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mike and the Mad Dog

Mike and the Mad Dog

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry