Sort by
  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Noel Diary

    ★★

  • The Menu

    ½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Gray Man

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • 99 Moons

    ½

  • The Stranger

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • EO

    ★★

  • Armageddon Time

    ★★½

  • God's Creatures

  • Father & Soldier

    ★★★

  • The Eight Mountains

    ★★½

  • Final Cut

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • How to Save a Dead Friend

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★½

  • Kimi

    ★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Dual

    ★½

  • Sharp Stick

    ★½

  • 2nd Chance

    ★★★

  • While Mortals Sleep

    ★★

  • Training Wheels

    ★★★½

  • When You Finish Saving The World

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Appendage

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • 18½

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shark

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • Dating & New York

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Bump

    ★★½

  • Nobody

    ★★½