jmandel4 has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry