Jordan has logged 28 entries for films during December 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Hustle

American Hustle

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Armstrong Lie

The Armstrong Lie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry